#Bezpieczeństwo_informacji

Audyt IT

Bezpieczeństwo informatyczne

Witamy na stronie internetowej RODO.inteko.pl – Inteko może być Państwa partnerem w legalizacji biznesu!

Jako firma specjalizująca się w tworzeniu kompleksowych strategii i rozwiązań z zakresu ochrony danych osobowych, oferujemy Państwu profesjonalne usługi audytu IT, które pomogą w zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych w Państwa i każdej innej firmie.

Nasze usługi dotyczą przede wszystkim kompleksowej oceny systemów informatycznych, zgodnie z wytycznymi RODO i ogólnie przyjętymi standardami bezpieczeństwa.

Przeprowadzając audyt IT, przeprowadzamy wnikliwą analizę infrastruktury informatycznej w firmie, aby wskazać potencjalne lub istniejące zagrożenia dla Państwa danych.

Dzięki temu pokazujemy Państwu w jaki sposób uzyskać pełną kontrolę nad swoimi danymi w taki sposób, żeby działać zgodnie z wymaganiami prawnymi, a także zwiększyć zaufanie swoich klientów i kontrahentów.

Podczas audytu IT analizujemy m.in.:

  • Architekturę systemów informatycznych
  • Urządzenia sieciowe, komputery, urządzenia mobilne
  • Aplikacje i oprogramowanie
  • Bezpieczeństwo haseł i dostępów, autentykację użytkowników
  • Backup danych oraz ich przywracanie
  • Monitoring sieci i systemów IT

Jeśli potrzebujecie Państwo fachowej pomocy w przeprowadzeniu audytów IT lub innych działań związanych z ochroną danych osobowych, zapraszamy do kontaktu.

Jako doświadczona firma, wiemy, jakie zagrożenia są największym wyzwaniem dla firm w Polsce i za granicą. Dlatego jesteśmy w stanie dostosować nasze usługi do indywidualnych potrzeb każdego klienta i zapewnić mu kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony danych osobowych.

Audyt IT opiera się na analizie i ocenie funkcjonowania systemów informatycznych w danym przedsiębiorstwie lub organizacji.

Istotą tego procesu jest sprawdzenie, czy system w skuteczny sposób chroni dane, dostarcza odpowiednich informacji oraz działa zgodnie z wyznaczonymi celami operacyjnymi i kontrolnymi. Oferujemy profesjonalną ocenę  użyteczności i niezawodności rozwiązań  informatycznych.

Ocenimy przy tym ich wydajność, wiarygodność, bezpieczeństwo i zgodność z normami.  Wskażemy specjalnie dedykowane rozwiązania, które będą chronić zasoby danych przed awariami, cyberatakami czy zdarzeniami losowymi.