Przykłady ataków hakerskich na strony internetowe.

Oto kilka z najczęściej stosowanych metod ataków hakerskich na strony internetowe:

1. Ataki brute-force: Ta metoda polega na próbie odgadnięcia lub wyczyszczenia hasła do strony internetowej. Atakujący używają programów, takich jak “słownik haseł” lub innych narzędzi, aby przechwytywać dne logowania do kont użytkowników.

2. Ataki DDoS: Ataki DDoS to metoda polegająca na wykorzystaniu dużej liczby urządzeń do jednoczesnego zablokowania lub przeładowania serwera. Atakujący wysyłają duże ilości żądań do witryny internetowej, tak aby uniemożliwić innym użytkownikom dostęp.

3. Wstrzykiwanie SQL-ów: Atakujący wykorzystują lukę w systemie bazy danych, tak, aby wstrzyknąć do niej szkodliwy kod. W ten sposób mogą przejąć kontrolę nad całą stroną lub uzyskać dostęp do poufnych informacji.

4. Atak Cross-Site Scripting (XSS): Atak XSS polega na wstrzyknięciu szkodliwego kodu do strony internetowej, co pozwala na uruchomienie złośliwego skryptu w przeglądarce użytkownika. W wyniku tego cyberprzestępca może odczytywać i kopiować dane ze strony internetowej, jak i manipulować nimi.

5. Atakowanie usług powiązanych: Atakujący czasami nie atakują samych stron, ale porywają usługi powiązane takie jak chmura obliczeniowa dostarczająca zasoby do strony internetowej. Atakujący starają się uzyskać dostęp do usług, aby przejąć kontrolę nad całą witryną.

6. Ataki skryptowe: Przy użyciu złośliwych skryptów, atakujący są w stanie wykorzystać specyficzne luki w oprogramowaniu strony, które ustępują im dostęp do witryny.

Warto pamiętać, że powyższe metody są jedynie niektórymi z najważniejszych metod ataków hakerskich. Aby uchronić swoją stronę internetową przed atakami, warto korzystać z systemów antywirusowych, firewalli, oraz z regularnego przeprowadzania testów penetracji.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz. Razem rozwiążemy każdy problem.

Sprawdź nasze inne artykuły na https://rodo.inteko.pl/news

#rodo #bezpiecznedane #cyberbezpieczenstwo #szbi #cyberbezpiecznePodobne wpisy